Bakırköy Kira Hukuku Avukatı

BAL Hukuk Bürosu – Bakırköy Hukuk Bürosu ; Bakırköy Kira Hukuku Avukatı hizmetleri ile kira hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü için avukatlık hizmetleri sunmaktadır.

Kıra hukuku, borçlar ve sözleşmeler hukuku alanın bir alt dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kira hukuku alanın kapsamına taşınır ve taşınmaz kira sözleşmelerinin kapsamından doğan her türlü hukuki konu girebilir.

Kira sözleşmesi, kiraya verenin taşınır veya taşınmaz bir malın belli bir dönem için ve bir ücret karşılığında zilyetliğini devrettiği buna karşılık kiracının ise kullanım bedeli ödediği sözleşme olarak ifade edilebilir.

Barınma veya işyeri ihtiyacının karşılığandığı “Konut Kira Sözleşmesi” veya “İşyeri Kira Sözleşmesi” dolayısıyla doğan ihtilaflar da kira hukuku kapsamındadır.

Kira Hukuku Avukatı Ne Yapar?

Kira hukuku avukatı, kira ilişkisinden doğan kira artış oranı, kiracı hakları, kira sözleşmesinin düzenlenmesi, incelenmesi veya değiştirilmesi gibi hukuki konularda destek sağlayacaktır.

Bunun haricinde karşımıza sıklıkça çıkan; kiracının aidat borçları nedeniyle tahliye davası, kira bedellerinin ödenmemesi nedeniyle icra takibi ve tahliye davası, tahliye taahhütnamesi nedeniyle tahliye, iki haklı ihtar nedeniyle tahliye davası. ihtiyaç nedeniyle (gereksinim sebebiyle) tahliye davası, yeni malikin gereksinimi nedeniyle tahliye davası, sözleşme süresinin sona ermesi nedeniyle tahliye davası takibi de kira hukuku avukatı tarafından sağlanacaktır.

Kira bedellerinin arttırılması amacıyla açılan kira tespit davaları, kiralananın gösterilmesine izin davaları, kira sözleşmesi nedeniyle menfi tespit davası şeklindeki dava türlerinin açılması, incelenmesi ve takibi de kira hukuku avukatından beklenen avukatlık hizmetleri arasındadır.

Bakırköy Kira Hukuku Avukatı mı Arıyorsunuz?

BAL Hukuk Bürosu olarak, Bakırköy, Küçükçekmece, Beylikdüzü, İstanbul adliyesi ve adli yargı çevresi kapsamına giren kira ilişkilerinden doğan uyuşmazlıklar için Bakırköy Kira Hukuku Avukatı hizmeti sunuyoruz.

İletişim

Bizi Arayın : +90 212 909 86 34

Mail Gönderin : info@ballawoffice.com

whatsApp →