Bakırköy Ceza Avukatı

bakirkoy-agir-ceza-avukati
bakirkoy-agir-ceza-avukati

BAL Hukuk Bürosu – Bakırköy Ceza Avukatı hizmeti ile müvekkillerinin sanık, şüpheli, müşteki, katılan, mağdur, malen sorumlu, zarar gören sıfatı ile taraf oldukları ceza savcılık soruşturma ve ceza davaları konusunda avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Ceza Avukatı Kimdir?

Ceza avukatı, ceza soruşturmaları veya ceza davalarında taraf olan kişilere hukuki hizmet sunar. Müvekkilinin bir suç ile itham edilmesi durumunda ceza savunma avukatlığı hizmeti sunacaktır. Kanunen ceza savunma avukatına “Müdafii” denir. Avukatın müvekkilinin taraf sıfatının müşteki, katılan, mağdur olduğu durumlarda ise “vekil” denilmektedir.

Ceza Avukatı Ne Yapar?

Ceza avukatı müvekkilinin şüpheli veya sanık olduğu durumlarda hakkında isnat edilen suçlamayı bertaraf etmek veya alabileceği muhtemel cezanın en aza düşürülmesi için çaba sarf edecektir. Şüpheli veya sanığın tutuklu olması durumunda hiç şüphesiz tutukluluk halinin sonlanması öncelikli amaç haline gelir.

Müdafi, ceza soruşturma ve ceza davalarında, arama, gözaltına alma, delil elde etme, bilgisayar, cep telefonu incelemesi ve el konulması, tutuklama gibi işlemlerin hukuki olup olmadığını değerlendirmelidir. Ayrıca müvekkilinin savunması konusunda dosya ile uyumlu şekilde ifadelerinde yardımcı olmalı, tanıkları sorguya çekmelidir.

Katılan, mağdur vekili olan ceza avukatı ise müvekkiline karşı işlenen ceza soruşturma ve dava dosyasında sunacağı hukuki hizmette dosyanın müvekkili lehine sonuçlandırmaya gayret edecektir.

Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davalar ile veya Ağır Ceza Avukatı arasında ayırım var mıdır?

Ceza avukatı olarak hizmet sunan avukat için; isnat edilen suçun vasfı ve niteliği konusunda bir ayırım söz konusu olmayacaktır. Müdafi veya vekil olarak hizmet sunan ceza avukatı, iddianame ile sınırlı olmaksızın; sulh ceza hakimliğinde, asliye ceza mahkemesinde, ağır ceza mahkemesinde, icra ceza mahkemesinde, fikri ve sınai haklar ceza mahkemesinde, bölge adliye mahkemesi ceza dairesinde ve Yargıtay dairelerinde müvekkili için en iyi sonucu almak için gerekli çabayı sarf edecektir.

Ceza Avukatı mı arıyorsunuz?

BAL Hukuk Bürosu avukatları müvekkillerine Bakırköy Ceza Avukatı ve Bakırköy Ağır Ceza Avukatı hizmetleri ile ihtiyaç duydukları ceza soruşturma ve ceza davaları takibi hizmetlerini sunmaktadır.

İletişim

Bizi Arayın : +90 212 909 86 34

Mail Gönderin : info@ballawoffice.com

whatsApp →