Bakırköy Boşanma Avukatı

BAL Hukuk Bürosu – Bakırköy Boşanma Avukatı hizmeti ile boşanma davası ve buna bağlı ortaya çıkan ihtilafların çözümlenmesi konusunda hukuki destek sağlamaktadır.

Boşanma Avukatı Kimdir?

Boşanma avukatı – aile hukuku kapsamında bir boşanma davasının tüm süreçlerini avukatlık hizmeti kapsamında yürüten avukattır.

Bosanma davası tek başına yalnızca “boşanma talebi” içerebileceği gibi, boşanma davası ile birlikte tarafların karşı dava açması, nafaka talepleri, ziynet eşyası talepleri, velayet talepleri de boşanma davası ile birlikte görülebilecektir.

Boşanmada mal paylaşımı da aynı dava da talep edilebilmekte ancak mal paylaşımı davasının incelenebilmesi için boşanma davasının kesinleşmesi gerekecektir.

Neler Boşanma Nedeni Olabilir?

Boşanma nedenleri kanunda sayılan evlilik birliğinin temelinden sarsılması – (şiddetli geçimsizlik) anlaşmalı boşanma, zina, terk, onur kırıcı pek kötü davranış, akıl hastalığı gibi nedenlere dayandırılabilir.

Özel olarak sayılacak olur ise genelde boşanma nedenleri;

gibi nedenler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Boşanma Avukatı Ne Yapar?

Boşanna avukatı müvekkilinin iddiaları ve delilleri doğrultusunda müvekkilin talebine göre boşanma davası açıp yürütür veya açılmış bir boşanma davasında karşı tarafın iddialarını çürütür. Boşanma avukatı dava sürecini takip ederek müvekkili lehine olabilecek en iyi kararın çıkmasını sağlamayı hedefler.

Bakırköy Boşanma Avukatı mı arıyorsunuz?

Bakırköy Boşanma Avukatı hizmetimiz ile Bakırköy Adli Yargı Çevresi kapsamında görülmekte olan ve açılacak boşanma davalarının takibini sağlıyoruz.

Boşanma davaları hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçin.

İletişim

Bizi Arayın : +90 212 909 86 34

Mail Gönderin : info@ballawoffice.com

whatsApp →